Turniej Pięknego Czytania – etap szkolny

Dnia 6 marca 2015 r. w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny „Turnieju Pięknego Czytania„…

Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa, zachęcenie młodzieży do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu, promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym oraz wzrost czytelnictwa książek. Uczestnicy prezentowali dwa teksty:

1. wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej,
  2. obowiązkowy, ten sam dla wszystkich, wybrany przez organizatorów konkursu – z okazji 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego w Warszawie był to tekst Uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem Polskiego Teatru Publicznego.

Oceniane były płynność czytania i dykcja oraz interpretacja tekstu. Jury w składzie p. Krystyna Kurnik, p. Maria Pająk-Wilk, p. Justyna Pokuta wyłoniło 3 laureatów:

I miejsce – Bartosz Wójcik (3f)

II miejsce – Martyna Windak (3f)

III miejsce – Aleksandra Czech (2b)

Wyróżnienia otrzymały:

Aleksandra Młyńska (1b)
Aleksandra Kielian (2g)

Zwycięzcy etapu szkolnego (I, II, III miejsce) będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce w dniu 10 kwietnia 2015 r. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Justyna Pokuta, Maria Pająk-Wilk