You are currently viewing Wspomnienie o Dniu Edukacji Narodowej…

Wspomnienie o Dniu Edukacji Narodowej…

13 października 2014r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej…

… Święto upamiętnia powstanie w 1774r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w dziejach Europy i Świata organu władzy oświatowej, powołanego w dziele reformy Rzeczpospolitej i na rzecz postępu oświecenia publicznego oraz wychowania młodego pokolenia.

Dla nas, pierwszoklasistów, akademia była jednym z najważniejszych szkolnych wydarzeń – w jej trakcie zostaliśmy oficjalnie przyjęci do gimnazjalnej społeczności. Po wprowadzeniu sztandaru i ośpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, Pani Dyrektor Ilona Dziuba przywitała zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów. Przedstawiciele klas pierwszych przystąpili następnie do uroczystego ślubowania.

Dużą atrakcją okazała się część artystyczna akademii, przygotowana przez naszych kolegów pod kierunkiem Pani Agaty Dylawerskiej. Na zawsze zapamiętamy filmik z udziałem naszych nauczycieli, którzy zmieniają świat i lubią swoją pracę. Imponujące wrażenie wywarł na nas również występ taneczny Marceliny Kmiecik. Całą uroczystość uświetnił nasz chór, jak zwykle znakomicie przygotowany przez Panią Jadwigę Szado. W szkolną jesień wprowadziła nas pięknie wykonana piosenka Czesława Niemena pt. Wspomnienie. Na zakończenie życzenia z okazji DEN, złożył Pan Wiesław Grochal – przewodniczący Rady Rodziców.

Akademia bardzo podobała się uczniom, co potwierdziły gromkie brawa na zakończenie. Jak zawsze, wszystko co dobre szybko się kończy. Musieliśmy więc wrócić na lekcje, ale pozostało w nas wiele refleksji, nadziei i planów na dobre trzy lata w murach naszej nowej szkoły – Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce!

Justyna Róg (klasa 1d, Koło Dziennikarskie)