You are currently viewing Wyróżnienie w Małopolskim Turnieju Poezji Współczesnej  im. Andrzeja Bursy

Wyróżnienie w Małopolskim Turnieju Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie odbył się turniej recytatorski adresowany między innymi do uczniów szkół gimnazjalnych województwa małopolskiego. W konkursie wzięło udział trzech naszych przedstawicieli: Karolina Kruźlak (3b), Katarzyna Tatomir (3g), Aleksander Szewczyk (3g).

Uczestnicy zaprezentowali dowolnie wybrany jeden utwór poetycki lub fragment prozy Andrzeja Bursy i drugi tekst z dorobku autorów pokolenia poety bądź późniejszych. Należy przyznać, że młodzi aktorzy zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Przyswoili trudne utwory, mierząc się z ich interpretacją. Mogliśmy wysłuchać dzieł, takich jak: „Tęcza”, „Z zabaw i gier dziecięcych”, „Zażalenie” Andrzeja Bursy, „Krzyk ostateczny” Władysława Broniewskiego, „O kramach z książkami i kramach z tymi kramami” Mariana Załuckiego czy „Monolog dla Kasandry” Wisławy Szymborskiej.
W trakcie finału zaproszona rodzina Poety przyznała nagrodę, rzeźbę, wykonaną przez Panią Ludwikę Szemioth – Bursową. W tym roku do finału przeszedł Aleksander Szewczyk zdobywając zaszczytne wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aneta Kuźma