You are currently viewing Z wizytą w II LO

Z wizytą w II LO

W poniedziałek 24 kwietnia br., w ramach współpracy naszej szkoły z II LO w Krakowie, mogliśmy zapoznać się z programem DSDII oraz zobaczyć budynek ww. liceum. Zostaliśmy podzieleni na grupy, a uczniowie opowiadali nam o regułach w szkole, profilach klas, nauczycielach i atmosferze tam panującej. Zapoznali nas także z ogólnymi zasadami rekrutacji.

Na początku oglądaliśmy sale lekcyjne m.in. pracownie przyrodnicze. Znajdowały się tam liczne pomoce naukowe, np. elektroskopy, sprzęt laboratoryjny, mapy i atlasy oraz mikroskopy. Następnie udaliśmy się do dużej sali gimnastycznej, podzielonej na dwa sektory. Odbywał się tam mecz siatkówki, który mogliśmy oglądać z trybun. Ciekawym i przydatnym udogodnieniem jest dobrze zaopatrzona biblioteka, która jest otwarta także po lekcjach.
W trakcie zwiedzania starsze koleżanki i koledzy mówili o tym, jak przebiegają lekcje, w jakich godzinach są dzwonki oraz o innych sprawach organizacyjnych. Sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę nasze gimnazjum, jest brak obowiązku noszenia mundurków oraz możliwość korzystania z telefonów komórkowych.
Po obejrzeniu budynku LO wszyscy udaliśmy się do sali germanistycznej, gdzie nauczycielka j. niemieckiego zachęcała nas do wybrania klas z DSDII. Opowiadała także o wynikach w nauce i sukcesach uczniów takich oddziałów. Wspominała też o wielu programach wymian międzynarodowych, np. na zachód Europy, ale i do Japonii.
Ciekawy sposób przedstawienia szkoły na pewno skłonił część z nas do jej wybrania.

Filip Bierówka
Marta Jaglarz