You are currently viewing „Die Beste DSD I-Klasse Krakaus”

„Die Beste DSD I-Klasse Krakaus”

22 kwietnia 2017 r. od godz. 9:45 do 14:00 odbyły się warsztaty w ramach trzeciego etapu konkursu „Die Beste DSD I-Klasse Krakaus”. W przedsięwzięciu uczestniczyła połowa uczniów klasy 2a – klasy DSD1.

Około godziny 8.25 wyruszyliśmy ze do budynku należącego do Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Collegium Paderevianum”. Warsztaty rozpoczęły się mniej więcej o godzinie 9:45. Po powitaniu nas przez organizatorów konkursu, zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Tematem przewodnim warsztatów był Internet oraz jego wady i zalety. Na naszym piętrze 3 pokoje stały się „Stacjami”. Każda grupa przebywała na danej stacji około 20 minut. W każdym pokoju odbywały się inne zajęcia. Jako że były 3 grupy i 3 stacje, były również 3 tematy. Dotyczyły one: cyberprzemocy, płatności w sieci oraz zdjęć, które zamieszczamy w Internecie. Po około godzinnych zajęciach mieliśmy chwilową przerwę na drugie śniadanie.
O godzinie 12.00 przystąpiliśmy do tworzenia prezentacji na temat tego, czego się nauczyliśmy. Oczywiście wszystko było w języku niemieckim. Mieliśmy mało czasu, bo tylko godzinę, ale zrobiliśmy wszystko na miarę naszych możliwości.
Około godziny 13:00 przyszliśmy do sali 505, gdzie przedstawiliśmy naszą prezentację. Oprócz Nas w warsztatach uczestniczyli również uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 46 w Krakowie. O godzinie 13.40 oficjalnie zakończono warsztaty.

Zajęcia bardzo wiele nam dały. Na początku byliśmy zdenerwowani, lecz z czasem stres zupełnie zniknął. Do tego uczestnictwo w warsztatach i robienie prezentacji dały nam wiele frajdy. Dodatkowo bardzo zyskaliśmy na znajomości języka niemieckiego. Kontakt z rodowitą Niemką to dla nas zaszczyt i niezwykła przyjemność potrafić rozmawiać po niemiecku.
Mamy nadzieję, że czeka na nas finał.

Bruno Kiepuszewski
Uczeń 2a