You are currently viewing Gminny Turniej Pięknego Czytania

Gminny Turniej Pięknego Czytania

W dniu 25 kwietnia 2024 r. w Wielickiej Mediatece odbył się Gminny Turniej Pięknego Czytania.
W konkursie wzięło udział  23 uczniów z 13 szkół podstawowych. W części pierwszej uczniowie przedstawili teksty wybrane przez siebie. Część druga konkursu poległa na przeczytaniu tekstu przygotowanego przez organizatorów.

Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Ciaputa (w kategorii kl. IV-VI) oraz Martyna Bieda (w kategorii kl. VII-VIII).

Występy oceniało jury w składzie: p. Piotr Sionko, p. Anna Całka, p. Magdalena Kot, p. Anna Kokoszka.
Szczególną uwagę zwracano na płynność czytania, dykcję oraz interpretację tekstu literackiego.

Wśród nagrodzonych znalazły się obie nasze uczennice:

• Karolina  zajęła II miejsce w kategorii kl.IV-VI,
  • Martyna zajęła III miejsce w kategorii kl.VII-VIII.

Będą one reprezentować Gminę Wieliczka w Powiatowym Turnieju Pięknego Czytania, który odbędzie się 22 maja 2024 r. w Grodkowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Szewczyk