You are currently viewing Świętujemy I dzień jesieni

Świętujemy I dzień jesieni

W piątek z grupą Słoneczek przywitaliśmy jesień odkrywając jej piękne uroki!
We współpracy z rodzicami utworzyliśmy w naszej sali nowy kącik tematyczny – „Spiżarnia babci Basi”, w którym przez całą jesień i zimę będziemy przechowywać różnorodne przetwory i nie tylko.
Babcia Basi jako pierwsza przekazała nam same pyszności, z których pod koniec projektu sporządzimy pyszną sałatkę i inne potrawy, będziemy eksperymentować itp.
Dzieci wykonały też pracę plastyczną – jesienne liście, którymi udekorowały spódnicę pani Jesieni, a następnie wybraliśmy się na spacer, obserwując przyrodę wokół nas. Szukaliśmy oznak jesieni i darów tej pięknej pory roku, które również trafiły do naszej spiżarni. Nie zabrakło pogadanki, wysłuchania opowiadania pt. „Grzybobranie” i rozmowy na jego temat, a także jesiennej piosenki, której dzieci w mig się nauczyły.
Pierwszy dzień jesieni był przepełniony samymi dziecięcymi zachwytami!
Wychowawca: Iwona Suder
Pierwszy dzień jesieni w przedszkolu w Bogucicach - jesienny spacer
Pierwszy dzień jesieni w przedszkolu w Bogucicach