You are currently viewing Magia Czytania

Magia Czytania

W dniu 9 listopada 2022 r. w naszej bibliotece odbyły się eliminacje szkolne do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

Uczestnicy  prezentowali  wybrane przez siebie fragmenty ulubionych książek z kanonu literatury dla dzieci lub młodzieży.

Wystąpienia oceniało jury składzie: p. Anna Stachura, p. Kinga Kominiak, p. Krystyna Kurnik oraz  p. Justyna Szewczyk. Szczególną uwagę zwracano na: płynność czytania i dykcję, interpretację tekstu oraz zachowanie limitu czasowego.

Jury, po długich i trudnych obradach, wyłoniło ostatecznie laureatów w trzech  kategoriach wiekowych:

w kategorii – klasy I-III :

I miejsce   – Hanna Więckowska  (3d),

II miejsce –  Zofia Biernacka (2d),

III miejsce –  Filip Kamisiński (2a),

w kategorii – klasy IV-VI:

I miejsce   – Lena Tobiczyk  (5b),

II miejsce (ex aequo)   –  Hanna Stan  (5c) oraz Karolina Ciaputa (4d),

III miejsce  –  Zofia Zarychta  (4c),

w kategorii – klasy VII-VIII:

I miejsce   – Amelia Michalik  (7a),

II miejsce (ex aequo)   –  Mikołaj Mikosza  (8b) oraz Anna Trojan (7b),

III miejsce   –  Jagoda Ostrowska  (8a).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!!!

Najlepsi z najlepszych będą reprezentować  naszą szkołę w XV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Przesłuchania konkursowe odbędą się 30 listopada 2022 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator etapu szkolnego
Justyna  Szewczyk