You are currently viewing BohaterON-POWSTAŃ I POKAŻ, ŻE PAMIĘTASZ

BohaterON-POWSTAŃ I POKAŻ, ŻE PAMIĘTASZ

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W tym roku uczniowie świetlicy również wzięli udział w lekcji z edukacji patriotycznej. Po  zapoznaniu się z historią Powstania Warszawskiego i wysłuchaniu opowiadania Elizy Piotrowskiej ”Jak zostałem bohaterem’’ starali się odpowiedzieć na pytanie kim dzisiaj jest bohater? Czy bohaterstwem można wykazać się wyłącznie w czasach wojny? Jeśli nie, to jak zostać bohaterem w czasie pokoju i jakimi wartościami należy się wówczas kierować? Obejrzeli również film ”Przedwojenna Warszawa 1939” oraz  ”Miasto ruin” cyfrową rekonstrukcję w technice 3 D zburzonej stolicy.

Zamiast tradycyjnych kartek -laurek Świetliczaki przygotowały plakaty oraz podziękowania,  a ich zdjęcia i życzenia umieściły w formie wpisów na wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach Warszawskich.

„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”
                                                                           Jan Stanisław Jankowski

Opracowała Jadwiga Wojciechowska-Bruzda