You are currently viewing Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

W wielu krajach na świecie święto babci i dziadka obchodzone jest równocześnie. W Polsce uroczystość tę świętujemy dzień po dniu, 21-ego stycznia – Dzień Babci i 22-ego stycznia – Dzień Dziadka. Święto to jest jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym w roku.

Nie jest tajemnicą, że dziadkowie to osoby bezgranicznie kochające swoje wnuki. Słowa „babcia” i „dziadek” kojarzą nam się z samymi pozytywnymi uczuciami. Dzięki nim doznajemy troski, opiekuńczości, ciepła, cierpliwości i wyrozumiałości. Te osoby, często są naszymi przewodnikami życiowymi i skarbnicą wiedzy, z której czerpiemy przez całe życie to, co najważniejsze. Rzadko kiedy krytykują, a często ,,przymykają oko” na nasze wybryki. Za to wszystko uczniowie z oddziałów 1, występując 7 lutego w Centrum Kultury i Turystyki, mieli okazję podziękować swoim dziadkom. Słowami wierszy oraz piosenek, popisami zarówno w humorystycznych scenkach, jak i utworach muzyki poważnej, wyrazili wdzięczność również za trud włożony w wychowanie, czas im poświęcony, wspólną zabawę. Mali artyści dali z siebie wszystko. Kto był najlepszy? Oczywiście dla każdej babci i dziadka jego wnuczka bądź wnuk. Jest to możliwe dzięki temu, że nasi Szanowni Goście patrzyli nie tylko oczami, ale przede wszystkim sercem.
Oprócz programu artystycznego dzieci przygotowały dla babć i dziadków drobne upominki w formie papierowych lub drewnianych kwiatów, które wręczyły składając jeszcze raz życzenia. Na koniec uroczystości odbył się słodki poczęstunek.

Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach cały rok okazując im szacunek.

Jolanta Wójs, Aneta Kuźma
Urszula Plis, Edyta Czarniewska