You are currently viewing Jan Paweł II – papież, który został świętym.

Jan Paweł II – papież, który został świętym.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II: przemówienie do mieszkańców
Tondo, dzielnicy slumsów.
Manila, 18 lutego 1981.

Ojciec Święty Jan Paweł II był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli Kościoła. Podczas swoich pielgrzymek dawał świadectwo miłości do Boga i drugiego człowieka. Przyjął postawę papieża bliskiego wszystkim ludziom. Jan Paweł II był patronem rodzin. Często mawiał, iż rodzina jest drogą Kościoła.

16 października obchodzimy święto ku czci papieża – Polaka. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca tę ważną dla nas postać. Młodzież z klasy IIe oraz IIf pod opieką Pani Marzeny Nawrockiej przygotowała kilka znaczących anegdot przywołujących postać Ojca Świętego. Niezwykle ciekawe okazały się również kazania kard. Karola Wojtyły. Te słowa, płynące prosto z serca, wywołały ogromny podziw i wielkie brawa publiczności.

Celem tej uroczystości było nie tylko uczczenie pamięci naszego rodaka, ale i również sprowokowanie do chwili refleksji nad własną osobą. To także doskonały moment do różnych przemyśleń przed zbliżającym się w Krakowie Światowym Dniem Młodzieży.

A. Kuźma