You are currently viewing Jesienne biegi przełajowe

Jesienne biegi przełajowe

Dnia 28.09’14r. w Parku Mickiewicza odbyły się jesienne biegi przełajowe, w których uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum…

… Stanęli do rywalizacji (dziewczęta na dystansie 800m, a chłopcy 1000m) z uczniami z gimnazjów Gminy Wieliczka. Oto wyniki naszych uczniów:

Przemysław Grochal – II miejsce

Awans do etapu powiatowego uzyskali zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej szóstce zawodów. Dwa dni później rywalizowali oni z uczniami całego powiatu uzyskując fantastyczne wyniki. Stawką był udział w etapie wojewódzkim, do którego zakwalifikowali się następujący lekkoatleci:

klasy 1 – Ewelina Kowalik – I miejsce
Magdalena Lewińska – II miejsce

klasy 2 – Aleksandra Kielian – II miejsce

klasy 3 – Przemysław Grochal – IV miejsce

W dniu 8.10’14r. w Nowym Targu odbył się finał Wojewódzkich Biegów Przełajowych. Na starcie stanęło około 200 zawodników z jednego rocznika reprezentujących dziesiątki gimnazjów z całego województwa. Uczniowie naszej szkoły zmagali się z zawodnikami uczęszczającymi do Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz klubów sportowych. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej uplasowali się w granicach trzeciej dziesiątki.