You are currently viewing KONKURS PLASTYCZNY „Najpiękniejsza pisanka Wielkanocna”

KONKURS PLASTYCZNY „Najpiękniejsza pisanka Wielkanocna”

Symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka – jajko zdobione różnymi technikami. Od wieków jajko uznawane było za symbol źródła życia. Wierzono, że ozdobione jajko ma w sobie tajemniczą moc.
Nawiązując do tej pięknej tradycji w zerówce zorganizowano konkurs na „Najpiękniejszą pisankę Wielkanocną”. Powstały oryginalne prace przestrzenne, wykonane różnymi technikami, własnoręcznie przez dzieci. Jury oceniło również estetykę prac. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Pierwszą nagrodę zdobyła Julia, drugie miejsce Tosia, a trzecie Hania. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy za udział w konkursie, oraz nagrody książkowe dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponadto dzieci otrzymały zeszyty i długopisy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

wychowawczyni Sylwia Sajduk