You are currently viewing Pomóż i Ty!

Pomóż i Ty!

Szanowni Państwo,
SP nr 1 w Wieliczce, włączyła się w akcję „SZLACHETNA PACZKA”, której celem jest pomoc osobom najbardziej ubogim.
W tym roku postanowiliśmy wesprzeć panią Elżbietę (54 l.) i pana Krzysztofa (59 l.), którzy wychowują syna Patryka (14 l.).
Sytuacja rodziny uległa pogorszeniu, gdy z powodu udaru pan Krzysztof stracił pracę, która stanowiła dla nich główne źródło dochodu. Pani Elżbieta ma zaćmę i obecnie musi opiekować się mężem, więc nie może starać się o stałe zatrudnienie, szuka więc zajęć dorywczych. Z kolei syn Patryk sam wyszukuje sobie zajęcia za które może „wpaść” przysłowiowy „grosz”. Rodzina mimo wszystkich trudności trzyma się razem, a ich relacje są bardzo pozytywne i ciepłe. Teraz głównym celem ich rodzinnego życia jest zapewnienie możliwości systematycznej rehabilitacji dla taty. To może mu pomóc wrócić do pracy, która jest dla niego bardzo ważną wartością.
Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wskazała opał, który jest niezbędny, a jego zakup przerasta ich możliwości. Pani Elżbieta bardzo prosi także o środki czystości, których sporo się zużywa oraz odzież dla Patryka. Syn szybko wyrasta z posiadanych ubrań, a na zakup nowych brakuje pieniędzy.

Potrzeby rodziny: opał na zimę – węgiel!

Żywność trwała: herbata, kawa, kasza, makaron, ryż, mąka, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, olej, dżem, kakao.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, szczoteczka i pasta do zębów, szampon.

Odzież: Patryk: kurtka zimowa i podkoszulki – S, jeansy – wzrost 166, pas 86, dł. nogawki 90,
p. Ela: bluza na zamek – M, p. Krzysztof: spodnie dresowe – wzrost 180, pas 100.

Obuwie: Patryk: zimowe męskie i przejściowe sportowe – rozmiar 42,
p. Ela – kozaki zimowe na płaskim obcasie – rozmiar 39.

Wyposażenie mieszkania: kołdra, poduszka, koc, ręczniki, pościel.

Pomoce szkolne: przybory kreślarskie: linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel.

Szczególne upominki: Patryk marzy o rowerze i ochraniaczach do jazdy na nim, aby łatwiej mu było dotrzeć do szkoły czy po zakupy. Rodzicom natomiast radość sprawiłyby kosmetyki.

Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce wyżej wymienionych „produktów”.
„Produkty” składamy w sali nr 4 do 7.12.2017r.

Serdecznie dziękujemy
ZSU SP nr 1 w Wieliczce