You are currently viewing PUSTA MISKA – zbiórka karmy dla zwierząt

PUSTA MISKA – zbiórka karmy dla zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt oraz nadchodzącej zimy, która zawsze jest trudnym czasem dla wszystkich czworonogów po raz kolejny świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.

W tegoroczną akcję pod hasłem ”Pusta miska” włączyli się wszyscy uczniowie klas 0-8 oraz dzieci z przedszkola w Bogucicach. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jest nam obojętny los porzuconych zwierząt. Przez ponad dwa tygodnie udało nam się uzbierać ponad 1000 kg karmy!

22.10.21 uczniowie klas 0-3 wraz z przedszkolakami spotkali się z pracownikami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którym przekazali karmę. Gwiazdami spotkania okazały się dwa pieski Funia i Niki przywiezione przez inspektorów. Podczas prelekcji dzieci poznały wzruszającą historię przyjacielskich psiaków, których nie odstępowały na krok. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat pracy w schronisku, oraz dowiedziały się jak prawidłowo opiekować się pupilami,w jaki sposób zabezpieczyć psa przed zagubieniem i jak udzielić pomocy znalezionym zwierzakom.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w akcję pokazując, że WARTO BYĆ WIELKIM I POMAGAĆ MAŁYM !

Koordynator zbiórki
Jadwiga Wojciechowska-Bruzda