You are currently viewing Sukcesy w 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Sukcesy w 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

W dniach 12-13 marca 2024 roku w Wielickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminne 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego konkursu:
– w kategorii Turniej Recytatorski kl.I-III: Weronika Gaca (2a), Rozalia Szpyra (3d), Emilia Ruchlewicz (1c), Barbara Flak (1a).

– w kategorii Turniej recytatorski kl.IV-VI: Adam Piwkowski (4a), Hanna Więckowska (4d) oraz Wiktoria Starzyńska (6d):

– w kategorii Turniej poezji śpiewanej:  Alicja Dymek (4b), Zuzanna Mucha (5d) i Emilia Klejdys (6c):

– w kategorii Turniej Wywiedzione ze słowa: Pola Marks-Ochońska (4b), Tymoteusz Kaim (4d):

– w kategorii Turniej jednego aktora: Lena Domżał (3d):

Jak zwykle uczniowie pięknie  zaprezentowali swoje sceniczne umiejętności. Emocji nie brakowało, bo stawką był awans do eliminacji powiatowych…
Występy oceniało jury w składzie: Martyna Lechman, Piotr Gaszczyński oraz Małgorzata Walenda.

W tym roku nagrodzono występy aż 7 naszych uczniów:
–  w kategorii Turniej recytatorski klas I-III: Rozalia Szpyra zajęła II miejsce, a Weronika Gaca – III miejsce,
w kategorii „Poezja śpiewana”: Emilia Klejdys zajęła III miejsce, a Zuzanna Mucha otrzymała wyróżnienie,
– w kategorii „Wywiedzione ze słowa”: Pola Marks-Ochońska zajęła I miejsce, a Tymoteusz Kaim – III miejsce,
-w kategorii „Teatr Jednego Aktora” –  Lena Domżał otrzymała wyróżnienie.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się laureaci I,II i III miejsc: Rozalia Szpyra, Weronika Gaca, Emilia Kejdys, Pola Marks-Ochońska oraz Tymoteusz Kaim.

Etap powiatowy 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2024 r. w Wielickim Centrum Kultury.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Justyna Szewczyk