You are currently viewing ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW POCZTY POLSKIEJ

ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW POCZTY POLSKIEJ

16 lutego obchodziliśmy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Uczniowie świetlicy mieli okazję poznać specyfikację pracy listonosza oraz sposób funkcjonowania Poczty Polskiej.

Dzieci poznały drogę listu od nadawcy do adresata oglądając program edukacyjny”Poczta Polska za zamkniętymi drzwiami”. Utrwalały takie pojęcia jak: poczta, adresat, nadawca, odbiorca, awizo, skrzynka i skrytka pocztowa, znaczek, list. Miały też możliwość zapoznać się z oryginalnymi drukami, formularzami pocztowymi, samodzielnie adresować pocztówki, listy. Projektowały również znaczki pocztowe.

Zajęcia umilały piosenki oraz wiersze związane z listonoszem. Jednak największą frajdę sprawiła im zabawa w ”Pocztę”, gdzie w praktyce mogły zastosować nowo zdobyte umiejętności.

Nauczyciele świetlicy