You are currently viewing TRADYCYJNE TWORZENIE PALM WIELKANOCNYCH

TRADYCYJNE TWORZENIE PALM WIELKANOCNYCH

Palmy od lat przygotowywano na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcona palma wielkanocna miała zapewnić urodzaj, zdrowie, dostatek, wolność od chorób, klęsk, zła i nieszczęść.

Tegoroczne tworzenie palm w zerówce odbyło się z wykorzystaniem suchych traw, kwiatów, bazi, bukszpanu i forsycji. Dzieci wykonały piękne wiosenne kwiaty z krepiny: żonkile, przebiśniegi, mniszki i krokusy. Praca według instrukcji obrazkowej i z niewielką pomocą nauczyciela przebiegała bardzo sprawnie w miłej atmosferze. Podczas warsztatów dzieci zaprezentowały twórcze podejście do wykonanych prac. Nauczyły się wiązać za pomocą sznurka, wełny, drutu florystycznego, oraz estetycznego układania kompozycji. Dzięki temu wydarzeniu w Niedzielę Palmową dzieci z radością i satysfakcją wyruszyły do kościoła z własnoręcznie wykonanymi palmami.

wychowawczyni Sylwia Sajduk