You are currently viewing Uczymy się patriotyzmu!

Uczymy się patriotyzmu!

14 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała charakter historyczno – patriotyczny.

W słowie wstępnym pani wicedyrektor Barbara Fudali zwróciła uwagę młodzieży na postawę współczesnego patrioty. W części artystycznej uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Jaglarz przypomnieli okoliczności utraty przez nasz kraj niepodległości w XVIII wieku oraz wydarzenia, które doprowadziły do odrodzenia Polski w roku 1918. Całość dopełniały pieśni o Ojczyźnie śpiewane przez chór, deklamowane wiersze oraz oryginalne zdjęcia z początku minionego wieku wkomponowane w prezentację multimedialną. W akademii wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.

Trzecioklasiści uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w ramach programu „Młodzież pamięta”. Uroczystość odbyła się 10 listopada w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”.

Agnieszka Jaglarz