You are currently viewing Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

W dniach 14-20 grudnia 2023 r.  podczas wizyty w bibliotece uczniowie klas pierwszych otrzymali bezpłatną Wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki  „Mała książka – wielki człowiek” , która promuje czytelnictwo. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy zachęcić ich do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli.

W skład Wyprawki wchodzi:

• książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
  • broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może się ona stać prawdziwą przyjemnością.

Wierzymy, że przekazane materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Mamy nadzieję, że dzięki  zaangażowaniu rodziców i współpracy, miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień. Zachęcamy do czytania 15 minut dziennie.

Justyna Szewczyk, biblioteka szkolna