You are currently viewing Wyróżnienie

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 29 listopada 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyły się przesłuchania w ramach XVI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Organizatorami Konkursu są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
W konkursie uczestniczyło 60 szkół z województwa małopolskiego. W eliminacjach międzyszkolnych wzięło udział 133 uczniów i uczennic. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić własną interpretację czytanego fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę w tym roku reprezentował Karol Starba z klasy 8a, który zaprezentował fragment książki „Cudowny chłopak” R. J. Palacio.

Jury Konkursowe doceniło występ Karola, przyznając mu wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 13 grudnia 2023 r. na uroczystej gali finałowej w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Podczas finału konkursu Mistrzowie Czytania przeczytali przygotowane fragmenty, a wszyscy laureaci wzięli udział w warsztatach „Czy dobra dykcja i ciekawa ekspresja wyrazu pomaga w wystąpieniach publicznych?”, które poprowadziła aktorka Elżbieta Firek.

Serdecznie gratulujemy!!!

Justyna Szewczyk