You are currently viewing Niezwykłe lekcje

Niezwykłe lekcje

Co słychać na zajęciach rozwijających ekologiczno-przyrodniczych z elementami pierwszej pomocy?

Uczennice uczęszczające na zajęcia rozwijające już w tamtym roku pokazały swoją moc i umiejętności podczas szkolnego pikniku. Ten rok szkolny rozpoczęliśmy od pokazu połączonego z warsztatami pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Podłężu. Podczas tego spotkania dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby, jak wykonać masaż serca na fantomie, jak wygląda pozycja boczna ustalona oraz jak zachować się w wypadku, gdy z nosa leje się krew.

AED szkoleniowe w SP1

Rozpoczęliśmy również cykl warsztatów z nowo zakupionym szkoleniowym automatycznym defibrylatorem. Dzięki tak dobrze wyposażonej pracowni uczniowie od najmłodszych lat pod okiem specjalistów pracujących w naszej szkole zdobywają nowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ogromne podziękowania należą się Panu Dyrektorowi za zakup tak ważnego sprzętu.

Łączą nas drzewa!

22 października nasi nauczyciele, uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w pięknej akcji organizowanej przez Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwo Niepołomice. Akcja ta polegała na sadzeniu młodych dwuletnich buków w leśnictwie Hysne (Gmina Kłaj). Dzięki współpracy wielu zaangażowanych grup ludzi powstał Las Pamięci Jana Pawła II który mamy nadzieję, że będzie rósł duży i silny. Była to niezwykła lekcja przyrody, ekologii i techniki. Jeszcze raz dziękujemy za współpracę z Nadleśnictwem Niepołomice szczególnie edukatorowi leśnemu Panu Michałowi Wieciechowi oraz Nadleśniczemu Panu Wojciechowi Jurek.

Monika Kyrc