You are currently viewing Dzień Poczty Polskiej

Dzień Poczty Polskiej

18 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem w tym dniu, w 1558 roku zapoczątkowała ona swoją działalność. W ramach upamiętnienia rocznicy utworzenia połączenia pocztowego między Krakowem i Wenecją przez Zygmunta II Augusta w całej Polsce odbywały się uroczystości. Uczniowie świetlicy również świętowali urodziny Poczty Polskiej. Po obejrzeniu programów edukacyjnych związanych z historią poczty oraz pracą listonosza uczyli się prawidłowego adresowania listów. Dowiedzieli się jaką drogę pokonują tradycyjne listy od nadawcy do odbiorcy. Jednak największą frajdę sprawiła im zabawa w Pocztę. Projektowali również koperty oraz znaczki, które wraz z listami będą przekazane dzieciom przebywającym w Szpitalu w Prokocimiu.

Nauczyciel świetlicy

Jadwiga Wojciechowska-Bruzda