You are currently viewing KAMPANIA „POMARAŃCZOWA WSTĄŻKA”

KAMPANIA „POMARAŃCZOWA WSTĄŻKA”

Dnia 15.11.2023 Świetliczaki wraz z panią pedagog Wiolettą Nowak oraz nauczycielami świetlicy po raz kolejny zostali ambasadorami światowej Kampanii Pomarańczowej Wstążki.

Akcja ta nagłaśnia trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Głównym jej celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie, mają zapewniony prawidłowy rozwój.

Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”.

Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę. Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim.

Hasłem tegorocznej kampanii jest motto „Klucz do wewnętrznej mocy”.

W czasie warsztatów na których była poruszna tematyka przeciwdziałania przemocy wobec najmłodszych uczniowie wykonali symboliczne klucze z pomarańczową wstążką, które wręczyli pracownikom szkoły. Przygotowali również wystawę prac plastycznych oraz plakaty nawiązujące do kampanii by w ten sposób zaakcentować jak ważny problem jest poruszny.

Honorowymi gości naszej kampanii były przedstawicielki MGOPS w Wieliczce, które rozmawiały ze świetliczakami o prawach dzieci i zachęcały do stworzenia ”pudełka mocy”, w którym będą mogły umieścić swój klucz.

Klucze z motto tegorocznych działań maja szczególne znaczenie. Klucze mocy to: Klucz Obrazków, Klucz Przeciwieństw, Klucz Pytań, Klucz Skojarzeń i Klucz Projektów.

To ważne, aby od najmłodszych lat wzmacniać i pokazywać dzieciom ich moce oraz budować ich wartość i wiarę w siebie podkreślali nasi goście.

Budujmy świat wolny od przemocy, świat pełen miłości i szacunku do drugiego człowieka

Opracowała: Jadwiga Wojciechowska-Bruzda