You are currently viewing Marzec Miesiącem Ekologii w naszej szkole

Marzec Miesiącem Ekologii w naszej szkole

W marcu nasi uczniowie wzięli udział w licznych akcjach poświeconych tematom ekologicznym m.in. w Sprzątaniu Świata, Eko warsztatach, konkursach ”Nie wyrzucaj, wykorzystaj”,”Moda z recyklingu”, zbieraniu makulatury, sadzeniu drzew i krzewów czy zakładaniu łąki kwietnej, która stanie się siedliskiem dla pożytecznych owadów.

Świetliczaki zaangażowały się w tworzenie eko-plakatów oraz prac plastycznych z surowców wtórnych.

Projektanci eko-kreacji mieli możliwość zaprezentować swoje stylizacje podczas wielickiej EKOSFERY. Oryginalne kreacje zaprezentowały uczennice: Aleksandra Michalska, Zuzanna Kuzora, Gabriela Warzecha, Helena Fluda, Wiktoria Miernik, Aleksandra Kot oraz Mikołaj Hajduk.

Edukacja ekologiczna pomaga zauważyć otaczającą przyrodę, zrozumieć otoczenie, złożoność i współzależności w ekosystemach i nawiązać z naturą silniejszą więź.

Istotą takiej edukacji jest kształtowanie postaw odpowiedzialności za środowisko, empatii, poczucia sprawczości oraz rozwijanie umiejętności uczniów, które w przyszłości pozwolą im zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami związanymi ze środowiskiem naturalnym.

Jadwiga Wojciechowska-Bruzda