You are currently viewing Najlepsi z najlepszych

Najlepsi z najlepszych

Dnia 12 maja 2023 r. w Grodkowicach odbył się Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. W rywalizacji wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii kl.IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych, m.in. uczniowie naszej szkoły: Hanna Stan, Liwia Gawlik oraz Karol Starba.

Łącznie do zmagań konkursowych stanęło 24 uczestników z pięciu gmin powiatu wielickiego.
Jak zwykle w części pierwszej uczniowie przedstawili tekst przygotowany przez siebie. Część druga konkursu poległa na zmierzeniu się z tekstem przygotowanym przez organizatorów. Zarówno w części pierwszej jak i drugiej, oceniane były płynność czytania, dykcja oraz interpretacja tekstu literackiego.
Hania  przeczytała  fragment powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, Liwia – fragment  z książki „Za duży na bajki” A. Dąbrowskiej, a Karol – fragment z powieści „Cudowny chłopak” R. J. Palacio.
Organizatorzy dla uczniów klas IV-VI przygotowali fragment powieści J.R.R. Tokiena „Władca Pierścieni”, a dla uczniów klas VII-VIII – fragment opowiadania S.Mrożka „Nos”.

Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki, tym większa satysfakcja, że wśród najlepszych znalazło się aż dwóch uczniów naszej szkoły:

– Hanna Stan zajęła  I miejsce w kategorii klas IV-VI.

– Karol Starba otrzymał Nagrodę Główną, za największą liczbę punktów w obu kategoriach.

WIELKIE GRATULACJE!

Justyna Szewczyk