You are currently viewing Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie z uwagą słuchali  wybranych wierszy Juliana Tuwima czytanych przez nauczyciela. Pacynka Słoń Trąbalski umilała nam czytanie zachęcając dzieci do  wspólnego recytowania. Świetliczaki  z klasy pierwszej również próbowały swoich sił w głośnym czytaniu, chociaż ich przygoda z książką dopiero się zaczyna. Na zaproszenie pani Justyny uczniowie odwiedzili bibliotekę. Mieli możliwość poznać procedurę wypożyczania książek oraz zapoznać się z pracą bibliotekarza. Tu również dzieci słuchały wierszy i opowiadań. W podzięce za mile spędzony czas świetliczaki obdarowały bibliotekę pięknymi zakładkami. Zajęcia tak im się spodobały, że każdy z uczniów wyszedł z wypożyczoną książką.

Czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne – czego nie zrobi za nas komputer ani telewizja, poszerzamy jego zainteresowania, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość, swobodę w wypowiadaniu się.

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”
                                                                                                                                                                                                           Jim Trelease

Nauczyciel świetlicy