You are currently viewing Skąd się biorą produkty ekologiczne

Skąd się biorą produkty ekologiczne

W ostatnich tygodniach realizowałyśmy z dziećmi program „Skąd się biorą produkty ekologiczne” powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieliczce.

Zajęcia w programie realizowane zostały poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowane przez nas scenariusze zajęć. Dzieci uczyły się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Przedszkolaki miały możliwość rozpoznania specjalnego znaku umieszczanego na produktach ekologicznych zakupionych za zajęcia, wybrać je spośród pozostałych, nazwać, ułożyć piramidę żywienia w odpowiedniej kolejności oraz spróbować ekologicznych smakołyków.

Program połączyłyśmy również z akcją „Spiżarnia babci Basi”, z której wykorzystaliśmy ekologiczne i zdrowe przetwory do przygotowania pysznej sałatki jarzynowej.

Wychowawcy grupy