You are currently viewing Uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

Uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego to niezwykle ważny moment w życiu każdego ucznia, jak i nauczyciela. Nie tylko skłania do chwili refleksji nad własną osobą, ale również zachęca do działania na nowej drodze edukacyjnej.

Akademia przygotowana przez Panią Agnieszkę Jaglarz oraz Panią Jadwigę Szado wraz z uczniami klas trzecich została podzielona na dwie części. W trakcie pierwszej z nich przedstawiono humorystyczną scenkę, w której uczniowie dzielili się wrażeniami z pierwszego dnia nauki. Następnie publiczność mogła się napawać zachwycającą muzyką oraz subtelnym głosem szkolnego chóru. Nie brakowało także popisowych występów naszych utalentowanych tancerzy Katarzyny i Maksymiliana z klasy IIIa. Z myślą o pierwszoklasistach zaprezentowano również film o naszej szkole.
Druga część uroczystości została poświęcona upamiętnieniu II Wojny Światowej, czyli największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Poruszający film o Kampanii Wrześniowej, a także recytacja wzruszających utworów lirycznych o tematyce wojennej na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Na zakończenie życzono uczniom powodzenia w nauce, a nauczycielom sukcesów zawodowych.
Aneta Kuźma