You are currently viewing Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół

Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół

W dniach 21-25.11.2022 r.  uczennice naszej szkoły: Joanna Jaglarz (4b), Gabriela Baniowska (6a), Inga Knapik (6c) wzięły udział w eliminacjach ogólnopolskich Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska, podejmując trzy próby rozwiązania testu wiedzy ze znajomości serii książek z cyklu „Harry Potter…”. Quiz posiadał ograniczenie czasowe – od momentu odpowiedzi na pierwsze pytanie, uczniowie mieli 1 godzinę, aby rozwiązać jak najwięcej zadań i zdobyć jak najwięcej punktów.
Do ogólnopolskiego rankingu liczył się najlepszy wynik! Nasza drużyna uzyskała 33 060 punktów.
Dnia 1 grudnia 2022 r. ogłoszono ranking 20 szkół z najwyższymi wynikami osiągniętymi podczas eliminacji ogólnopolskich.
Pierwsze 10 z nich otrzymało zaproszenie do Wielkiego Finału Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska.
Nasza drużyna zajęła 5 miejsce i znalazła się wśród 10 najlepszych zespołów, które zakwalifikowały się do Wielkiego Finału, który odbędzie się 10 stycznia 2023 r. w Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele bibliotekarze:

Justyna Szewczyk