You are currently viewing Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

Uczniowie wszystkich klas pierwszych, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki, podczas pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece, otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą książka „Pierwsze abecadło” oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

Kampania ta została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Zachęcamy rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem… 15 minut dziennie… codziennie! 🙂